1. august 2025

Din lokalavis på nettet – Nært og nyttig

Vestfossen jublet stort da Fredrik Hennum utlignet mot Hallingdal. Kampen endte 2-1 til Vestfossen etter scoring i ekstraomgangene. (Fotos: Andreas Aronsen)

Vestfossen inviterer til Cup-fest: – Vi trenger at bygda stiller opp

Det er duket for cupfest i Vestfossen når MIF kommer på besøk i første runde av NM onsdag 13. august. 4. divisjonslaget får en sjelden mulighet til å måle krefter mot en motstander fra OBOS-ligaen - og det på eget gress.
Annonse

Det er kanskje for mange rart at cupen for 2026 starter allerede i 2025. Etter fotballtinget i mars ble cupformatet endret fra og med 2026. Det betyr cupfinale på våren, og derfor må vi starte allerede i august 2025. Siden cupen er i et overgangsår, blir det færre lag med, og eliteseriemotstand må vente til runde 3. av cupen.

– Vi har ingenting å tape
Vestfossen-trener Morten Hønneland deler sine tanker med Eikernytt.no før møtet med Mjøndalen. Han gleder seg til utfordringen og ser på kampen som en fin mulighet for laget.

Annonse

– Dette er en kul og spennende utfordring for oss. Vi får testet oss mot et lag som er bedre enn de vi vanligvis møter, og vi har ingenting å tape, sier Hønneland.

Han understreker samtidig at flere faktorer må klaffe for at Vestfossen skal kunne hamle opp mot motstanderen. Det handler blant annet om å mestre ulike spillfaser og å stille med en skadefri tropp.

– Vi må prestere på flere områder for å få en god kamp. Mjøndalen har en ung og sterk tropp som jevnlig utfordrer flere lag i OBOS-ligaen, fortsetter han.

Treneren håper på godt vær og en skikkelig folkefest på hjemmebane.

– Vi er et 4. divisjonslag, og Mjøndalen er et OBOS-liga lag, så det blir en stor forskjell.  Likevel ser vi fram til å gripe sjansen og bruke muligheten til å vise hva vi kan, sier han.

Morten Hønneland sier kampen mot MIF blir både spennende og utfordrende for VIF.

– Cup er cup
Også støtteapparatet og spillerne gleder seg til oppgjøret. Lagkaptein Trygve Andreassen mener cupen alltid byr på ekstra spenning.

– Cup er cup. Det er artig at det ble Mjøndalen, et ekte lokaloppgjør mot «storebror». Vi håper å prestere godt og å utfordre dem. Jeg har tro på at vi kan gjøre en solid jobb, sier Andreassen.

Han håper også på stor oppslutning fra bygda.

– Det er noen år siden sist vi møtte Mjøndalen, og vi trenger at bygda stiller opp. Det blir en stor dag for oss alle, sier han.

Kampen spilles på RVS Parken gress onsdag 13. august. Kampstart er kl. 18.00, og det vil være åpen kiosk og mer, opplyser Vestfossen IF til Eikernytt.no. De håper at bygda tar turen til RVS Parken og støtter klubben og laget i kampen om andre runde i cupen.

Lagkaptein Trygve Andreassen håper bygda stiller opp og lager en skikkelig stemning før og under kampen.
Del:
Annonse
Annonse