1. september 2025

Din lokalavis på nettet – Nært og nyttig

Kjell Jakobsen ble i går kåret til Årets Vestfossing for sin årelang innsats for frivilligheten i bygda. (Foto: Vestfossenmarken)

Kjell Jakobsen kåret til Årets Vestfossing

Søndag ettermiddag og årets Marken går mot slutten, men det gjenstår én viktig kåring: Nemlig Årets Vestfossing. Hvert år er det knyttet stor spenning til hvem som får denne gjeve tittelen det neste året, og tildelingen har til tider vært omstridt. Det kommer neppe til å skje i år.
Annonse

For det var ingen ringere enn Kjell Jakobsen som ble Årets Vestfossing.

Her er komiteens begrunnelse for tildelingen:

Annonse

Her i bygda er vi så heldige å ha mange frivillige ildsjeler som legger ned utallige timer og mye energi. De tilrettelegger for aktiviteter, bygger fellesskap og gjør hverdagen vår både rikere og mer innholdsrik.

For oss i komiteen har det vært både inspirerende og gledelig å lese de gode forslagene som har kommet inn, og ikke minst begrunnelsene. Det har vært flere sterke kandidater i år – men vi måtte til slutt velge én.

Prisen skal deles ut til en person som på en spesiell måte har bidratt til fellesskapet, skapt stolthet i bygda vår, og inspirert oss andre. Som statuttene sier:

«Du må være en Vestfossing av hele ditt hjerte. Du må ha jobbet godt for at Vestfossen skal være et godt sted å bo, og du må ha markedsført eller representert Vestfossen på en god måte utad».

Så – la meg fortelle litt om årets vinner:
Årets Vestfossing beskrives som et ekte JA-menneske. Han stiller alltid opp – og den eneste gangen han sier nei, er når han allerede har sagt ja til noen andre.

Med hus på Røkkeberg fra 1980 startet han frivilliglivet i Ramm Eiker – først som spiller, trener og lagleder, og senere i nesten alle styreverv som finnes, bortsett fra kasserer.

De siste årene har han vært husansvarlig for barnehagens utleielokaler, hjelpemann på islegging og brøyting av skøytebanen, og primus motor for den årlige naturstien fra Gommerud til Røkebergtjern.

Selv uten å spille et instrument har han engasjert seg sterkt i Vestfossen jente- og guttekorps – både på dugnader og i en rekke styreoppgaver. Han har i mange år vært tamburmajor i Øvre Eiker Musikkorps, leder for Vestfossen Mannskor, og hatt ansvar for utleie av Folkets Hus i Vestfossen.

Listen er lang – men alt peker i samme retning: En mann som brenner for fellesskapet her i Vestfossen, og som gjør det med raushet, engasjement og glede.

Det er derfor en stor ære å få be Årets Vestfossing 2025 – Kjell Jakobsen – komme opp på scenen for å motta diplom og blomster som bevis på kåringen.

Gratulerer så mye, Kjell!

La oss alle gi en varm applaus til Årets Vestfossing 2025 – Kjell Jakobsen!

Hoppeslått og leker i Parken i Vestfossen. her var det full fart begge dagene.
Marie Firing Lemme med sin særegne stemme og bandet Gøst underholdt.
Oliver Strehin showet nok en gang på scenen sammen med bandet.
Populært tiltak og full fart.
Politisk debatt der alle de ni partiene som er representert på Stortinget deltok. Programledere var Arild R. Hansen i DT og Edward Edvard Muli Langen i Eikerbladet.
Det var mange som ville ha med seg debatten. Så er det bare å håpe at de ble litt klokere når det kommer til hvilket parti de skal stemme på om én uke.

Del:
Annonse
Annonse