Øvre Eiker kommune jobber fortsatt med et prosjekt om å spre mer kunnskap om mestringsteknologi for innbyggere og ansatte som kan ha nytte av dette i hverdagen.
– I løpet av perioden har vi fått noen erfaringer. Vi har mottatt midler fra Helsedirektoratet og er med i et nasjonalt prosjekt som har mestringsteknologi på planen. Dette er også et ledd i at vi også jobber for å være en foregangskommune for oppfølging av konvensjonen for mennesker med nedsatt funksjonsevne (CRPD) kjent for alle innbyggere, ansatte og ledelse, sier fagrådgiver Hege Kylland.
Det vil derfor bli gitt informasjon om hva mestringsteknologi er, eksempler på hva de gjør i kommunene og et eksempel fra en ungdom som benytter mestringsteknologi i hverdagen. Det vil også være innlegg fra flere leverandører og om hjelpemidler fra kommunen samt muligheter for å se og prøve de ulike hjelpemidlene.
Det blir også en kort innføring i prosjektet, eksempler på bruk av velferdsteknologi og mulighet for å se og å teste ut ulike tekniske hjelpemidler.
Det hele skjer altså onsdag 22. oktober fra klokken 14.00-16.00 og 18.00-20.00 med servering av kake, brus og kaffe. Og stedet er festsalen på rådhuset i Hokksund.
FLERE SAKER
Solid innsats fra Hokksund-svømmer i Bergen
Mystikk- og mysteriekveld på bygdesamlingen
Reagerer på kutt i togtilbudet og manglende samarbeid