26. oktober 2025

Din lokalavis på nettet – Nært og nyttig

Ordfører Adrian Tollefsen foretok den offisielle åpningen av svømmestevnet – det første i rekken av mange får vi håpe. (Alle foto: Privat)

Ordfører åpnet ØESK rekrutt svømmestevne

LESERBIDRAG: Øvre Eiker Svømmeklubb arrangerte i dag sitt første rekruttstevne i den nye svømmehallen på Loesmoen i Hokksund.
Annonse

Ordfører Adrian Wilhelm Kjølø Tollefsen åpnet stevnet med flott velkomsttale og snorklipping med gullsaks til stor applaus fra de ca. 100 fremmøtte på tribunen pluss 100 rekruttsvømmere.

Henrik Magnus Borgen og Magnhild Aurora Torgersen var de heldige svømmerne som fikk holde i snora som ordføreren klippet av.

Annonse

Rekruttsvømmerne fra ØESK som tilhører C og D gruppen, har flere dyktige instruktører og trenere. I dag var det Emma Fjeldheim Møien som fulgte alle svømmerne sine gjennom hele stevnet. Svømmerne fra ØESK viste muskler overfor de andre klubbene med både heatseiere, gode resultater og personlige rekorder.

Speaker Inger Boldvik ledet hele stevnet trygt og godt med klar og tydelig stemme.


Daglig leder Karin Svensrud og styreleder Ted Andersson gjør en fantastisk jobb med å få en stab av foreldre, besteforeldre og søsken til å stille villig opp til ulike gjøremål under stevnet. Uten dem, hadde det vært vanskelig å avvikle et såpass stort svømmestevne.

At det foregikk svømmekurs i opplæringsbassenget samtidig med svømmestevnet, var det nok ingen som la merke til. Opplæringsbassenget er delt av med en lydtett glassvegg.


Så må det i skrivende stund også sies at ØESK har sendt fem deltakere til «Nordsjøstevnet» i Stavanger denne helgen. Her stiller deltakere fra flere Europeiske land. Det er heftige krav som stilles for å få vært med i dette stevnet.

Fra ØESK har vi med Mikkel Larsen Uggla, Aron Fjerdingstad, Alma Leinan Bermingrud, Nelly Kristine Skånhaug Bjørnstad og Celine Kvam Saghaug (ØESK/Glitre SK). Alle fem sparker godt i fra seg i Stavanger med medaljer, gode resultater og personlige rekorder. Ronny Skaalien som følger gjengen til Stavanger gjør en virkelig god jobb som trener og mentor.

Da gjenstår det bare å takke Øvre Eiker kommune som har ferdigstilt denne fantastiske svømmehallen på Loesmoen til bruk for ØESK og kommunens små og store innbyggere.

Skrevet av
Arild Uggla Olsen



Del:
Annonse
Annonse