13. november 2025

Din lokalavis på nettet – Nært og nyttig

Sine Frødin var en av de mange damene som viste tøy på Damenes aften og alle fikk de stor applaus for sin opptreden.

Stilige modeller på Damenes aften i Skotselv

Fredag kveld var Fjerdingstad Grendehus fullpakket med 70 festglade damer. Alle ble de traktert med sjampanje og pizza utover kvelden.
Annonse

– Det er koselig og flott å være med på Fjerdingstad i Skotselv. Her er alle festpyntet og lokalene likeså. Det å vise frem høsten og vinterens klær for disse entusiastiske damene er veldig inspirerende, mente Evy Hofsvang.

Hun var kveldens konferansier og driver Millefiori i Hokksund. Sammen med Marianne AS som også holder til i Hokksund, og Perfekt Mote fra Vikersund ble det en flott moteoppvisning.

Annonse

Det var den tredje gangen Østsiden Vel og styret dro i gang denne festkvelden, og tredje gang det var fullt hus på Fjerdingstad. Etter motevisningen og en liten pause dro Lene Lie med band i gang dansemusikken.

Sine Frødin deltok både som modell på rød løper og sang mange duetter sammen med Lene Lie. Dansegulvet var fullt av damer som hygget seg på «damevis» resten av kvelden.

– Her ble det vist mye pent i klær, og masse jeg godt kunne tenkt meg å bruke selv, utbrøt Kristin Bråthen etter visningen. Og butikkene ligger ikke veldig langt unna Skotselv, så det er nok flere av damene som tar seg en tur til motebutikkene i tiden fremover.

Festpyntet publikum fylte opp Fjerdingstad Grendehus. En slik dameaften er populært og damene slapp seg løs utover kvelden.
Del:
Annonse
Annonse