Det vil bli store endringer i Bokbamsetilbudet. Stillingen reduseres til en 20 prosents stilling og flyttes til seksjon Oppvekst.
Bibliotekfilialene på Skotselv og Fiskum er vedtatt nedlagt og stenges fra januar 2026. Samtidig stenges også muligheten for bruk av meråpent på filialene. Det skjer altså litt over ett år etter at filialen i Skotselv ble åpnet med snorklipping og ordførerbesøk.
BUA utstyrssentral stenges midlertidig i jula som følge nedbemanningen. Det jobbes med å finne andre muligheter for drift utenfor biblioteket.
Åpningstidene ved biblioteket i Hokksund reduseres med 12 timer i uka. Det innebærer at det ikke lenger vil være kveldsåpent på tirsdager og onsdager, samt stengt på lørdager.
Arrangementstilbudet reduseres, som følge av nedbemanningen. Med kun to kvelder åpent, er det også begrenset hvor mange arrangementer som kan gjennomføres. Det skal jobbes for at tilbudet skal bli så godt som mulig ut fra forutsetningene, skriver biblioteket i en melding.
Som kjent har det vært protester mot nedleggelsen av Bokbamsen og reduksjon av tilbudet på biblioteket. Disse har dermed ikke ført fram. Senest lørdag var det protestaksjon utenfor rådhuset.











FLERE SAKER
3.300 helt arbeidsledige i Buskerud i desember
Bruker-ros til veilederne i Nav – spesielt i Øvre Eiker
Vil hedre og takke «Juger’n» med bilkortesje