Det ble mye latter, tårer og musikalske perler fra scenen i et fullsatt Drammens Teater. Korets dirigent, Arnstein Roch Øverland har stått for en betydelig utvikling i koret og de klarte virkelig å imponere publikum.
Korets yngste deltager er faktisk født i 1965 og felles for alle er at de er stolte av å fronte demens-sykdommen ved sin deltagelse i koret. Koret er faktisk globalt kjent etter deltagelse i en helsekonferanse med 46 deltagende land, hvor de i etterkant er omtalt som «The Happy Choir from Norway».
Kordriften representerer et samarbeide mellom etatene Helse og Kultur i Drammen kommune og antall deltagere er ca. 35 personer. Pårørende er viktige støttespillere, det hadde ikke vært mulig å drifte koret uten deres engasjement. Og ordfører i Drammen, Kjell Arne Hermansen, har allerede lagt inn bestilling på ny konsert i 2025.










FLERE SAKER
Kristin Gjerde valgt som ny gruppeleder i Drammen FrP
Feiring av VM-gutta samlet Eikertun helsehus i fellesskap og glede
Status for ny vei til Hakavik gir ingen «kvikk-fiks»