De har også spilt en rekke konserter omtalt som euforiske konsertopplevelser over hele Norge. Den melankolske americanaduoen Sweetheart består av låtskriver John-Arne Ø. Gundersen (gitar og vokal) og Anne Mette Hårdnes (piano og vokal), og liker å kalle seg verdens tristeste rockeband. Torsdag 6. november kommer de til Tussmørk torsdag på Bibliotekscenen i Hokksund.
I 2020 meldte Sweetheart seg for alvor på den voksende americanabølgen – også omtalt som nordicana – med utgivelsen av debutalbumet «Sweetheart». Det ble kritikerrost for sin lavmælte melankoli og omtalt som et av årets vakreste album. I 2021 ble de belønnet med Spellemannpris for sitt debutalbum i sterk konkurranse med Malin Pettersen, Darling West og Johan Berggren.
I september 2023 utga Sweetheart sitt andre album, «I Will Love You When The Morning Comes», innspilt i Athletic Sound, med legenden Kai Andersen som produsent. På albumet spiller jazzlegenden Nils Petter Molvær trompet, og Fats Kaplin, som tidligere har samarbeidet med Beck, Jack White og John Prine, har spilt pedal steel, dobro, banjo og fele.
Multiinstrumentalisten Freddy Holm, som har deltatt på over 300 utgivelser, og samarbeidet med blant andre Madrugada, Ane Brun og Taylor Swift, har arrangert og spilt strykere.
Live er Sweetheart kjent for å trollbinde publikum med sin engasjerende, følelsesladede og stillfarne fremførelse. Harmoniene og de minimalistiske arrangementene etterlater ofte publikum i undrende stillhet. Siden debutalbumet kom i 2020 har Sweetheart spilte en rekke konserter over hele Norge, flere av dem utsolgte. Denne uken kan du oppleve dem i Hokksund.
Torsdag 6. november kl. 19.30.
Inngang kr 349,-.
Bibliotekbaren åpner kl. 18.30.






                



                                        
                                        
                                        
FLERE SAKER
Helene Marie overrasket på Jukebox-fest med mannskoret
Ny teatersuksess – 30 år etter oppstarten på Røren
Anders jobber i skauen hver dag – stortrives