16. november 2025

Din lokalavis på nettet – Nært og nyttig

Frode Simensen er både forfatter og instruktør av stykket Hytteturen.

Barneteater med kaotisk hyttetur på programmet

Mjøndalen Barne- og Ungdomsteater skal i år på hyttetur, men det blir langt fra en fredelig og koselig tur slik familien på fire hadde sett for seg. Du kan oppleve hele «galskapen» på Samfunnshuset i Mjøndalen 21. til 23. november.
Annonse

Årets teaterstykke «Hytteturen» tar oss med til fjellheimen, der en familie på fire får en uventet og kaotisk ferie. Midt i hytteidyllen dukker det opp både klønete marsboere med planer om å utrydde menneskeheten, og hemmelige amerikanske og russiske agenter som prøver å overgå hverandre.

Til slutt er det familien – med hjelp fra de mystiske Fjellvokterne – som redder dagen.

Annonse

Stykket byr på humor for både barn og voksne, med alt fra politisk satire til ren slapstick. Moralen er enkel og tydelig: Man skal være snill, respektere andre, og la både land og planeter få være i fred.

Stykket er skrevet av Frode Simensen, som også er instruktør for denne flotte gjengen i Mjøndalen Barne- og Ungdomsteater. I år er de 15 aktører i alderen 10-18 år.

Frode har med seg en hjelpeinstruktør som heter Mia Kristine Mørklid. Hun er 15 år og har tidligere vært en av aktørene i teatergruppa. Nå skal de lage skikkelig humor i Samfunnshuset i Mjøndalen med denne gjengen her.
Del:
Annonse
Annonse