Klubben stilte med hele 10 lag, fordelt på tre disipliner; cheerleading, pom og hiphop. Resultatene lot ikke vente på seg:
GULL
* Fly (Cheerleading)
* Xplotion (Pom)
* Blast (Hiphop)
* Groundbreakers (Hiphop)
SØLV
* Hypnotic (Pom)
* M&M (Groupstunt – Cheerleading)
BRONSE
* Impact (Hiphop)
* Marie & Yuna (Double Pom)
Også cheerleadinglagene Wings og Claw leverte sterke prestasjoner og fikk gode plasseringer i sine kategorier.

– Dette var en utrolig flott helg for klubben. Utøverne våre viste en idrettsglede og lagånd som gjør oss stolte, uansett medalje. At vi hevder oss i alle tre disipliner viser bredden i klubben, sier Frode Brurberg Hansen, klubbens leder.
En idrett i vekst – og Eagles ønsker nye utøvere velkommen
Cheerleading og performance cheer har de siste årene vokst kraftig i regionen. ECT Eagles merker stor pågang fra barn og ungdom som ønsker å prøve en idrett som kombinerer styrke, dans, akrobatikk og fellesskap.
Klubben tilbyr både breddepartier og satsingslag i alderen fem år til voksen, og har et sterkt fokus på inkludering og trygg utvikling for utøvere på alle nivåer. De har også et eget hiphop-lag for foreldre og andre godt voksne som har lyst til å danse sammen som et lag.
– Du trenger ingen forkunnskaper for å begynne hos oss. Vi har plass til både de som vil satse og de som ønsker å trene for å ha det gøy. Det viktigste er at du har lyst til å være en del av et lag, sier klubbens leder, Frode A. Brurberg Hansen.
Neste stopp: Winter Open – EM-kvalifisering på hjemmebane
Allerede i januar braker det løs igjen når Winter Open arrangeres i Drammenshallen. Denne gangen er det ECT Eagles selv som står som arrangør av konkurransen som så mange ganger før. Det forventes å bli enda større enn Norwegian Open – med enda flere deltakere og publikum. Winter Open er også kvalifiseringskonkurranse til EM, noe som gjør arrangementet ekstra spennende både for klubben og for de som skal delta.
– Vi gleder oss enormt til å ta imot klubber fra hele landet (og utlandet) i Drammenshallen. Det blir en folkefest og en unik mulighet for publikum til å oppleve sporten på nært hold, forteller Hansen.
ECT Eagles oppfordrer alle som er nysgjerrige på cheerleading, pom eller hiphop til å følge med på klubbens nettsider og sosiale medier for informasjon om prøvetreninger og inntak eller ta kontakt med leder i klubben på e-post [email protected].










FLERE SAKER
Per Olaf Lundteigen hedret med stor fest på Fredfoss
Over frosne myrer i historiske spor
Levi Henriksen & Babylon Badlands besøker Bibliotekscenen