19. februar 2026

Din lokalavis på nettet – Nært og nyttig

Kiwanis klar med nye opplevelseskort. F.v. Merete Tandberg Bakke, Laila Kvale Støstad, Jon Johnsen, Tore Hoen og Bjørn Gunnar Ovland. (Foto: Privat)

Kiwanis delte ut 70 opplevelseskort til familier i Øvre Eiker

Torsdag morgen fikk Familiesenteret i Øvre Eiker overlevert 70 opplevelseskort fra Kiwanis Club Øvre Eiker. Kortene skal gi familier med økonomiske utfordringer mulighet til å delta på ulike aktiviteter og skape gode opplevelser sammen.
Annonse

Opplevelseskortene er rettet mot familier som av ulike grunner har begrensede økonomiske ressurser i hverdagen. Målet er å bidra til inkludering og gi barn og foreldre flere positive opplevelser.

Det er ansatte ved Familiesenteret i Øvre Eiker, Laila og Merete, som har ansvaret for å dele ut kortene i dagene som kommer. Ved tildeling vil familier med særskilte behov bli prioritert.

Annonse

Prioriteringslisten omfatter blant annet:
• Aleneforeldre
• Familier som mottar oppfølging eller bistand fra Nav

Familiesenteret opplyser at de vil sørge for at kortene går til familier som har størst behov.

Del:
Annonse