15. mars 2026

Din lokalavis på nettet – Nært og nyttig

Rein Alexander og Elisabeth Andreassen stiller sammen med andre artister i Haug kirke til inntekt for nytt orgel.

Varter opp med festkonsert i Haug Kirke for nytt orgel

Søndag 22. mars kl. 19.00 blir det en unik mulighet til å oppleve fantastiske artister og musikere i Haug kirke. Petter Anthon Næss har samlet noen av sine aller nærmeste kollegaer og inviterer til en festkonsert sammen med Abram Bezuijen for å feire påske og at våren er på vei. I tillegg går alle inntekter til nytt orgel i kirken.
Annonse

Hit kommer Elisabeth Andreassen, som er en av våre mest folkelige og kjære artister. Hun er en herlig dame som trives med alt fra Grand Prix til country og musikal, joik og viser og vi får selvsagt Danse Mot Vår.

Bobbysocks feiret 40 års jubileum i fjor, så det er ikke lite denne damen har rukket over. Sist sang hun med Secret Garden og Rolf Løvland her i høst, og var med Kristiansand Symfoniorkester og gjorde konsertversjonen av Kristina från Duvemåla her i februar. Travel med Dag Erik Oksvold med flott country og har jobbet med PAN siden 1991, med ham som fast kapellmester siden 1995.

Annonse

Rein Alexander har en stemme og kapasitet som også strekker seg over mange genre. Han har sunget siden han var sølvgutt, og har gjort Jean Valajean i Les Miserables på Bømlo og nå i mars var han solist på Gli Sciapolis jubileumskonsert i Universitetets Aula.  

Med mange år på scenen og på juleturné kommer han nå til Haug for første gang med musikk fra alle tider. Gregorianske Hymner og keltisk sang blir vakkert fremført og kirkerommet skal fylles med italiensk romantikk og med Rein og Elisabeth sammen må det bli en duett til slutt.

Benjamin trakterer elgitaren på en imponerende måte.

Tarjei Nysted er en av våre mest brukte musikere, og spiller med mange, blant annet Helene Bøksle, Elisas Lukashagen, Anita Skorgan og selvsagt her i Haug med Elisabeth og Rein. Han har vært å høre på flere film- og TV-produksjoner som komponist og musiker (blant annet Troll, Christianias Magiske Tivoliteater, Askeladden Soria Moria og Konvoi). Han har fiolin som hovedinstrument, men har et arsenal av strengeleiker som han betjener på mesterlig vis.

Denne kvelden kommer også Malin Rasmussen med et knippe egne låter hun jobber med i et prosjekt sammen med Petter Anthon, og hun har funnet en helt egen stil med flott vokal og gitarspill, og har med seg gode venner som korer. Utrolige låter med preg av mørke skoger og eventyr.

Rolf Øyvind Hæg er også med og spiller slagverk og er en av våre mest travle musikanter. Han er en skikkelig ringrev, og spiller helt nydelig om det er Beatles eller Gospel, show eller teater, rock´n roll og fusion. 

Benjamin Ruud Hæg skal også spille med orgel for å løfte taket i Haug skikkelig. Han er et sjeldent musikalsk talent, og på gitar rocket han i fjorårets We Will Rock You show som UKM og kulturskolen satte opp. Ikke gamle karen, men spiller som en fullblods gitarist allerede.

Andrea og Thea fra årets nyttårskonsert.

Abram skal også spille orgel underveis, med Toivo Skogheim på blokkfløyte og også sammen med hele ensemblet, så her blir det mektig og magisk. Alle stiller gratis og alle inntekter går til nytt 1600-talls orgel. En unik anledning for et unikt instrument som ikke finnes i Norge lenger. – Sammen skaper vi historie, sier Abram Bezuijen til Eikernytt.no.

Fra øvelsene i forkant av konserten.
Del:
Annonse