Fiskum Barne- og Ungdomsteater er kjent for å ta på seg oppgaver som ikke kan kalles de enkleste. En fullversjon av musikalen Annie må kunne sies å gå inn i den kategorien. Altså blant noe av det vanskeligste du kan by på til barn fra 10 år og oppover. I tillegg var ni av dem helt nye og hadde aldri stått på en scene før.
Men instruktør, regissør og kapellmester Petter Anthon Næss og koreograf Ella Sofie Næss har sammen med foreldregruppa og frivillige greid å sy sammen en forestilling med imponerende resultat.
En fullversjon av Annie varer nemlig nesten tre timer med innlagt pause. Det sier litt om hvor mye tekst og koreografi som må læres og det var ikke mye hjelp de unge skuespillerne trengte fra sidelinjen for å komme inn i tekstene.

De fleste kjenner historien om barnevernsbarnet Annie og hvordan hun ble adoptert av den styrtrike Oliver Warbucks, spilt av 16 år gamle Mikail Emir. Annie ble spilt av tre unge fra 10 år gamle Lea til Andrea på samme alder og 11 år gamle Agnes.
Den fordrukne barnehjemsbestyrerinnen, Miss. Hanningen, ble spilt av 16 år gamle Christine. Hun gjorde i så måte en formidabel jobb der hun levde seg inn i rollen som den usympatiske og sinna bestyreren av barnehjemmet.

Det var tilnærmet full sal under premieren i Folkets Hus i Vestfossen torsdag kveld. Og skulle det friste å få med seg denne forestillingen, er det mulighet i kveld fredag, lørdag kl. 18.00 og søndag kl. 15.00. Sett av tre timer hvor du kan kose deg med ivrige og talentfulle unger og samtidig oppleve noe sosialt med kjøp i en omfangsrik kiosk.
Det er et stort arbeid bak en slik forestilling og en rekke foreldre og frivillige har bidratt til å gjøre dette mulig.
Her ser du en rekke bilder fra premieren torsdag kveld.

























FLERE SAKER
Rent bord for Atle Tærum under NM i Norges beste drikke
Konsert og dans på låven med Eiker Spellemannslag
Søsken fra Mjøndalen vant NM i fridykking med flere nasjonale rekorder