22. juni 2026

Din lokalavis på nettet – Nært og nyttig

Dagfinn Kolberg har holdt konserter ved Grøllafura i 25 år og søndag ønsker han velkommen nok en gang.

Trosset vær og vind i 25 år ved Grøllafurua

Hvert år i 25 år har Dagfinn Kolberg stilt opp med gitaren ved det ikoniske treet på Holtefjell. Førstkommende søndag stiller han opp igjen med gitaren og håper flest mulig tar turen til fjells.
Annonse

Grøllakonserten med Dagfinn Kolberg på Holtefjell er blitt en institusjon. Søndag 28. juni feirer han 25-års jubileum og oppfordrer alle interesserte å ta på fjellstøvlene og ta turen.

Konsertstart er kl. 13.00 og alle Holtefjell- entusiaster er selvfølgelig hjertelig velkommen, skriver han i en melding til Eikernytt.no.

Annonse

Snør støvla og ta på sekken, og bli med på denne feiringen av Dagfinns musikalske hyllest til naturen, Holtefjell og Grøllafurua spesielt, er oppfordringen.

Det tar ca. 1 time å gå fra parkeringsplassen ved Øvre Blygåttjern. Stien er merket fra parkeringsplassen. Hatten går (Vipps) som betaling.

Del:
Annonse