På årets Eikerkonferanse setter de søkelyset på «Robuste Eiker – fra plan til handling».
– Vi samler næringsliv, politikere og offentlige aktører til en dag med innsikt, inspirasjon og gode diskusjoner om temaer som er avgjørende for regionens utvikling, melder Næringsforeningen for Drammensregionen.
Temaene som skal tas opp er blant annet:
• Energi og beredskap
• Næringsarealer, etablering og vekst
• Arbeidskraft og fremtidens kompetanse
• Attraktive lokalsamfunn og tilflytting
• Samarbeid mellom kommune og næringsliv
Vi møter blant andre Karl-Fredrik Tangen, Christian Børresen (Randstad), Lisa Karlsson (Veidekke) og Christian Anton Smedshaug (Landkreditt) og Berte Helgestad (Hamarregionen utvikling).

Vi møter også fremtidens arbeidstakere i Øvre Eiker og virksomheter som har sett mulighetene i kommunen.
Dette er konferansen for deg som ønsker innsikt i hva som skal til for å skape vekst, attraktive lokalsamfunn og gode rammevilkår for næringslivet.
Vil du vise frem bedriften din?
Eiker-bedrifter kan ha egen stand under konferansen mot betaling. Ifølge næringsforeningen er dette en fin anledning til å bli synlig, møte andre virksomheter og vise hva dere kan bidra med.
Eikerkonferansen arrangeres altså på Fredfoss Kulturpark i Vestfossen 9. september. Medlemmer av foreningen slipper unna med 990 kroner, mens ikke medlemmer må ut med 1.490,- pluss mva. Men da får de i tillegg til viktig innsikt også lunsj. Påmelding innen 7. september.









FLERE SAKER
Gjennomfører forestillingene som planlagt – fikk topp score
Nytt prosjekt skal løfte lokal kunnskap inn i den digitale offentligheten
En konge har gått bort. Et menneske som vil bli savnet