Høstens program er satt sammen med mål om å tilby både kvalitet, variasjon og lavterskel møteplasser for innbyggerne.
Blant høydepunktene finner vi konserter med dePresno og Bjørn Tomren, som begge besøker Bibliotekscenen. Publikum kan også oppleve lokale kulturhistoriske foredrag, blant annet om Anders Olsen Liverud og Eikers musikk- og dansekultur på 1800-tallet, eller få med seg psykolog Frode Thuens foredrag om betydningen av tillit på arbeidsplassen. Komiker Zahid Ali tar også turen i november med oppvekstforedraget «Ikke vær deg selv».
For litteraturinteresserte fortsetter biblioteket med åpen lesesirkel hver måned, ferske lesetips-presentasjon og markering av Nordisk litteraturuke. Barn og unge kan glede seg til teaterforestilling med Askeladden Friteater, juleverksted med Eiker Husflidslag og tegnekvelder for ungdom med tegneserieskaper Håvard S. Johansen.

Høsten byr også på flere tilbud som styrker bibliotekets rolle som møteplass. Seniorkafeen er tilbake med både foredrag og konserter i samarbeid med Hokksund Pensjonistforening, og Pop-Up Advokatvakt gir innbyggerne mulighet til gratis juridisk veiledning.
Gjennom samarbeid med frivillige organisasjoner, kulturaktører og foreninger skapes et bredt og variert tilbud for innbyggerne i kommunen.
– Biblioteket skal være et sted for både kunnskap, kulturopplevelser og gode møter mellom mennesker. I høst har vi lagt vekt på å skape et program med stor bredde, der både faste brukere og nye besøkende kan finne noe som engasjerer dem, sier konstituert biblioteksjef Lene Myrvold Velle.
Fullt program og billettinformasjon finnes på bibliotekets nettsider og i bibliotekets arrangementskalender.











FLERE SAKER
Nedre Eikers konfirmanter høsten 2026
DRIV energi og Q8Oils styrker satsingen på smøremidler i Norge
Buskeruds beste honning skal kåres på Portåsen