29. august 2025

Din lokalavis på nettet – Nært og nyttig

19 år gamle Jørgen Jønvåg fra Vestfossen tok sølv i VM i styrkeløft nylig. (Alle foto: Privat)

Jørgen Jønvåg tok sølv i VM i styrkeløft – bare 19 år gammel

Vestfossen-talentet Jørgen Jønvåg (19) fortsetter å imponere på den internasjonale styrkeløftscenen. Under årets verdensmesterskap i styrkeløft i Costa Rica nylig tok han sølvmedalje – hans andre sølv i VM-karrieren.
Annonse

Jønvåg, som løfter for Sande KK, deltok i sitt tredje verdensmesterskap og har allerede en imponerende merittliste internasjonalt:

• 1 gull og 2 sølv i VM
• 2 gull i EM
• 1 gull i Nordisk mesterskap

Annonse


Til tross for sin unge alder har Jønvåg allerede etablert seg blant verdenseliten. Han ser nå frem til nye utfordringer når han om bare to uker skal representere Norge i Nordisk mesterskap på Island, der han stiller som regjerende mester.

– Det å stå på pallen i VM nok en gang er stort for meg. Jeg er utrolig motivert til å fortsette utviklingen, og nå retter jeg alt fokus mot Nordisk på Island, sier Jønvåg.

Med sitt dedikerte arbeid, sterke resultater og en tydelig fremtid i sporten, regnes Jønvåg som et av Norges største styrkeløfttalenter.

Han trenes av Roy Vojacek i Sande KK.

Det ligger mange timers trening bak denne kroppen.
Del:
Annonse
Annonse