Takket være penger fra Sparebankstiftelsen DNB har biblioteket i Hokksund hatt mulighet til å leie inn lokale kunstnere til å inspirere barn mellom syv og 12 år til å tegne, male, lage jakkeknapper, drømmefangere med mer. I dag var tiden for å vise fram noe av det som var laget den siste tiden i form av en egen utstilling, som altså selveste ordfører Adrian Tollefsen foretok den offisielle åpningen av.
Han kunne fortelle at biblioteket søkte om midler til å arrangere et verksted for barna og samtidig oppgradere bibliotekets lokaler i kjelleren i fjor. Penger kom fra Sparebankstiftelsen DNB og en lang rekke barn har siden september i fjor hatt et tilbud etter skoletid ved å komme hit for å lære ulike teknikker innen tegning og maling med mere.
Tilbudet var onsdager da ungene sluttet tidlig på skolen. Da kunne de komme rett etter skolen og boltre seg med all verdens kreativitet og oppgaver. Og ifølge barnebibliotekar Tone Bahus Rødningen manglet det ikke på fantasi og innsatsvilje.

Utstillingen vil stå framme til 1. juni – altså ut denne uken. Etter det tar barna med seg sine kunstverk hjem slik de har gjort gjennom vinteren. Det er nemlig ikke rent få tegninger, malerier eller andre ting som er laget gjennom dette prosjektet.
To av lærerne var med på dagens åpning. Det var Monica Gulbrandsen Robbestad som er best kjent gjennom Mokklook Design og tegneserieskaper og forfatter Håvard S. Johansen. De har med flere bidratt til å hjelpe ungene med å utfolde seg.
Etter at utstillingen er tatt ned til uka, starter et nytt prosjekt opp – nemlig Sommerles. Som tidligere år oppfordres barn og unge til å lese så mye som mulig gjennom sommeren og biblioteket kan friste med premier samt heder og ære.











FLERE SAKER
Kraftig kollisjon uten personskader
Årets By- og Laksefestival begynner å ta form
Mann i 80-åra til sykehus etter voldsom kollisjon