Bruttoledigheten er på 13.067 personer, eller 5,1 prosent av arbeidsstyrken. Det er summen av helt ledige og arbeidssøkere på tiltak. I tillegg er 5.525 personer registrert som delvis ledige. Dermed er totalt 18.592 personer, eller 7,2 prosent av arbeidsstyrken, registrert som arbeidssøkere hos Nav i Vest-Viken.
Den siste uken har 1.453 personer registrert seg som arbeidssøkere hos Nav i Vest-Viken. Det er 876 flere enn forrige uke.
– Vi må tilbake til slutten av april for å finne sist det var like mange nye arbeidssøkere i løpet av en uke. I Vest-Viken oppgir nå tre av fire personer permittering som årsak til at de registrerer seg som arbeidssøker, sier direktør for Nav Vest-Viken, Inger Anne Speilberg.
Den høyeste andelen helt ledige i Vest-Viken finner vi i Drammen, med 6,1 prosent. Den laveste andelen helt ledige har vi i Nore og Uvdal, med 1,6 prosent av arbeidsstyrken.










FLERE SAKER
Gir grunnlag for inntekt på nivå med andre og økt matproduksjon
Statsforvalteren har besøkt alle 52 kommuner
Et stykke norsk industrihistorie på frimerke