Østsiden Jeger og Fiskerforening, som står for laksefestivalen under Hokksund By- og Laksefestival, uttaler mandag kveld at de er nødt for å avlyse helgas arrangement. Men det må understrekes at dette kun gjelder fiskekonkurransen for voksne og barn. Resten av arrangementet går mer eller mindre som planlagt.
– På grunn økende vannstand og kommende prognoser har vi valgt å avlyse. Det er med tungt hjerte, uttaler foreningen.
De som har betalt deltakeravgift får refundert dette.
Mulig endringer i bykampen
Det øvrige programmet under Byfestivalen i Hokksund går som planlagt. I hvert fall så langt det er mulig, bekrefter festivalsjef Stein Strand.
– Med tanke på bykampen så er det oversvømmelse i bassenget der småbåtene ligger, og bryggene ligger under vann. Så har må vi finne noen andre løsninger, sier Strand.
Vannføringen i Drammenselva er nå på over 1.100 kubikkmeter/sekund mot 500 normalt. Elva er stigende og er ikke ventet å synke igjen før til helga.
– Det meste av bykampen skal vi få til, og det andre som foregår på land går som planlagt. Vi skal ha et møte med alle involverte i kveld for å spikre dette og at ting går forsvarlig for seg, sier Strand.
FLERE SAKER
Barneskirenn: En dag preget av frivillighet og samhold
SHOWTUNES: Tilrop – plystring – klapping og så stående applaus
Forfattermøte med Kyrre Andreassen på biblioteket