16. september 2026

Din lokalavis på nettet – Nært og nyttig

Queen sto på programmet da ungdommene stilte opp på scenen i februar i fjor. Nå er det Funkytown som gjelder. (Foto: Tor Kenneth Talmo)

Ungdomskonsert med «Funky» rytmer i Kultursalen

Førstkommende lørdag kl. 17.00 inviterer Kulturskolen i Øvre Eiker til konsert med ungdomsprosjektet «FUNKYTOWN». Her skal det svinge skikkelig – det gjorde det i hvert fall sist ungdommene fikk boltre seg på denne scenen.
Annonse

Kapellmester og prosjektleder Petter Anthon Næss har sammen med sangere, blåsere og band øvd på låter av Michael Jackson, James Brown, Earth Wind and Fire, Taylor Swift, Elton John, Jimi Henrix, Abba med flere.

– Kom og hør våre flinke ungdommer boltre seg i dette fantastisk fine repertoaret som fortsatt lever i beste velgående, sier rektor ved kulturskolen, Åsmund Tvinnereim.

Annonse

Prosjektet er støttet av Sparebankstiftelsen og målet er å gi ungdommer fra forskjellige miljøer i kommunen en felles arena for samspill og utvikling. Ungdomsprosjektet Funkytown er et samarbeid mellom korps, kulturskole og UKM Øvre Eiker.

Konserten holdes i Kultursalen på Hokksund ungdomsskole og billettene koster kr 150.

Del:
Annonse